Close

Styczeń 6, 2018

Invisalign® – prosty sposób na proste zęby

invisalign-kraków-dentysta

Dla wielu osób piękny uśmiech kojarzy się z wyrzeczeniami. Nic bardziej mylnego. Zastąp metalowe zamki i druty niemal niewidocznymi silikonowymi nakładkami Invisalign®. Prosta i łatwa pielęgnacja. Zakładasz i zdejmujesz kiedy chcesz. Jeśli do tej pory nie mogliście pozwolić sobie na tradycyjny aparat ortodontyczny, to ta metoda została stworzona specjalnie dla ciebie!

Co to jest Invisalign?

Invisalign jest przeźroczystym aparatem ortodontycznym stworzonym z silikonowych nakładek na zęby. Metoda ta jest zupełnie innowacyjna, dzięki czemu tradycyjne aparaty ortodontyczne wydają się być prawdziwym archaizmem. Dzięki wykorzystaniu technologii obrazowania w 3D pacjent może zobaczyć ostateczny efekt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Po pobraniu wycisków zębów tworzy się zestaw tzw. alignerów (nakładek), których każdy kolejny komplet przybliża pacjenta do wymarzonego uśmiechu.

 Product 1-jpg format

Budowa nakładek Invisalign

Na aparat składają się nakładki górnego i dolnego łuku zębowego. Materiał z którego są wykonane stanowi termoplastyczny silikon. Kształt jest oczywiście ściśle dopasowany do zębów pacjenta. Od wady jego zgryzu zależy także ilość potrzebnych kompletów, które składają się na pełne leczenie.

178-jpg format

✔ Idealnie dopasowane

✔ Wygodne

✔ Niemal zupełnie niewidoczne

✔ Łatwe w użyciu

✔ Higieniczne

 

Nakładki te są niemal niezauważalne i niewidoczne dla innych osób. Są przy tym niezwykle wygodne w stosowaniu w porównaniu z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi posiadającymi zamki i druty. Łatwo o zachowanie higieny, ponieważ nakładki można w każdym momencie ściągnąć, np. do posiłku albo chcąc je wyczyścić.

Sposób działania nakładek Invisalign

Korygowanie ustawienia poszczególnych zębów dokonuje się w ściśle określonym czasie, poprzez wywieranie w pełni kontrolowanego nacisku. W rezultacie następuje stopniowe i delikatne przemieszczenie się zębów w porządane położenie. Zmiana kompletu nakładek na nowe następuje co dwa tygodnie. Z dnia na dzień twój uśmiech staje się coraz piękniejszy.

 

Jak wygląda leczenie?

Krok 1 – wizyta u ortodonty

Pierwszym krokiem jest wizyta u rekomendowanego ortodonty, który leczy tą metodą. Podczas spotkania zostanie szczegółowo przeanalizowany zgryz pacjenta. Lekarz zadecyduje także, czy kwalifikuje się on do leczenia. Następnie poinformuje i określi jakich efektów można się będzie spodziewać po zakończeniu leczenia. Leczenie tą metodą można stosować w bardzo szerokim spektrum przypadków. Kwalifikują się nie tylko proste, ale i bardzo skomplikowane wady. Leczenie jest możliwe zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Krok 2 – plan leczenia

Po podjęciu decyzji o leczeniu metodą Invisalign koniecznym będzie wykonanie zdjęć RTG, zwykłych zdjęć oraz wykonanie kompletnego wycisku zębów. Materiały te posłużą do wykonania cyfrowego obrazu 3D jamy ustnej. Dzięki temu zobaczysz symulację leczenia na każdym z jego etapów. Wtedy też dowiesz się jaki będzie ostateczny czas, podczas którego będziesz musiał nosić nakładki. Najczęściej pacjenci mogą się cieszyć idealnym uśmiechem już po jednym roku.

Krok 3 – nowe nakładki co 2 tygodnie

Co 7-14 dni należy wymieniać nakładki na nowe. W celu uzyskania najbardziej efektywnych rezultatów nakładki należy nosić od 20 do 22 godzin na dobę. Co 6 tygodni dobrze pojawić się także na wizycie kontrolnej  u swojego ortodonty.

invisalign-ortodonta-kraków-janczukowicz-dentysta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *